
Restaurador de voltatge
La interferència de la tensió del sistema provoca una caiguda de tensió a curt -termen al costat de la càrrega (que dura des de diversos fins a desenes de cicles), que és la causa principal del mal funcionament de les càrregues sensibles, especialment en els equips informàtics.
Descripció dels productes
Dynamic Voltage Restorer (DVR) adopta l'última tecnologia d'entrellaçat PWM. En cas de caiguda de tensió, el DVR pot compensar ràpidament les fluctuacions de tensió, corregir els desequilibris de tensió trifàsica-, mitigar el parpelleig i ajustar les desviacions de tensió per mantenir la tensió de sortida estable i protegir així les càrregues.
Tipus de producte
DVR en línia-X
El producte es compon d'un inversor, un transformador d'aïllament, un supercondensador, un interruptor SCR, etc., amb el superca-pacidor que proporciona energia a la xarxa per a la seva compensació. En cas de caiguda de tensió, la tensió de la xarxa es pot desconnectar, permetent que el supercondensador subministra energia a la càrrega sense que es vegi afectat per les fluctuacions de la tensió de la xarxa. La profunditat de compensació pot cobrir el 0-130%.
DVR fora de línia-D
El producte consta d'un rectificador, inversor, transformador de compensació i bypass. L'energia de compensació s'obté de la xarxa elèctrica mitjançant el convertidor. Ofereix una profunditat de compensació de caiguda de tensió del 40%, corregint completament la caiguda de tensió i abordant eficaçment les caigudes de tensió i sobretensió, cosa que ajuda a prevenir pèrdues econòmiques i de producció causades per fluctuacions de tensió als usuaris.
Escenaris d'aplicació
S'aplica en indústries amb operacions contínues, com ara la fabricació de xips, automoció, farmacèutica, petroquímica, hospitals, centrals elèctriques, processament d'aliments, fibres químiques, producció de vidre, centres de dades i tabac.
El dispositiu DVR es pot instal·lar en sèrie entre el centre de dades, els servidors i la font d'alimentació del sistema per protegir-se de les caigudes de tensió, evitant fallades del servidor i la pèrdua de dades i millorant la seguretat i la fiabilitat dels sistemes informàtics;
El dispositiu DVR també es pot instal·lar en sèrie entre càrregues sensibles i fonts d'alimentació del sistema per protegir-se de les pertorbacions de tensió{0}}, evitant el mal funcionament de les càrregues sensibles. Per exemple, a les fàbriques de semiconductors, protegeix contra caigudes de tensió i breus interrupcions que, d'altra manera, podrien provocar pèrdues econòmiques importants i una gran quantitat de productes raspats;
Per a les aplicacions de SAI que no requereixen una còpia de seguretat d'energia a llarg termini, el dispositiu DVR ofereix capacitats superiors de compensació de tensió dinàmica i una millor relació cost-rendiment en comparació amb els sistemes SAI, el que el converteix en una solució eficaç per millorar la qualitat de la tensió al costat de la càrrega.
Fitxa de dades
| Paràmetres elèctrics (sense supercapacitat) | |
| Mètode de cablejat | Fil-quatre-trifàsic |
| Tensió d'entrada | 400V ±20% |
| Freqüència de funcionament | 50/60 Hz, ±10% |
| Especificacions del producte | 30 kVA, 100 kVA, 150 kVA, 200 kVA, 300 kVA, 450 kVA, 600 kVA |
| Soroll | <75 dB |
| Característiques tècniques | |
| Dispositius de commutació | IGBT |
| Mètodes de dissipació de calor | Refrigeració per aire intel·ligent |
| Control de dissipació de calor | Ajust adaptatiu de la velocitat del ventilador |
| Funcions de protecció | Bypass de fallada i bypass de manteniment opcionals |
| Rendiment del producte | |
| Precisió de resolució de tensió | 0.1V |
| Eficàcia global | Mode bypass > 99%, mode de regulació de tensió > 95% |
| Temps de resposta complet | <2 ms |
| Capacitat de compensació de baixada | ±20% per a un funcionament prolongat, 60% ~ 100% de durada 45 s, 50% ~ 90% de durada 8 s. |
| Interfície de visualització | |
| Pantalla de visualització | Pantalla tàctil a tot color de 7-peus |
| Llengua | Xinès, anglès i idiomes personalitzables |
| Pantalla de bateria | Control de paràmetres, registre de temps del sistema, registre d'esdeveniments de tensió, enregistrament d'esdeveniments i enregistrament de dades, funció d'enregistrament de forma d'ona |
| Interfície de comunicació i tipus de protocol | RS485, protocol Modbus; protocol TCP/IP; RS232 |
| Condicions ambientals | |
| Temperatura de funcionament | -25 graus ~+45 graus |
| Humitat relativa | 5% ~ 95%, sense condensació |
| Altitud | <1000m, power decreases by 1% for every 100m increase; maximum 4000m |
| Altres | |
| Nivell de protecció | Classificació IP20, altres classificacions disponibles després de la personalització. |
| Mètode d'instal·lació | Tipus de bastidor integrat, inferior cap a dins i fons cap a fora |
Q&A
- Baixapèrdues i alta eficiència:L'eficiència supera el 99%.
- Stadaptabilitat ambiental:La temperatura de funcionament pot arribar als 50 graus.
- Alta qualitat de forma d'ona de sortida:La taxa de distorsió de la forma d'ona de sortida és inferior al 3%.
- Fàcil manteniment:Sense manteniment-, sense espera- i sense contaminació-.
- Resposta ràpida:Temps de resposta Menor o igual a 3 ms.
- Capacitat de control forta:El rang d'amplitud de la tensió de control és del 0 al 130% de la tensió nominal, aconseguint el control total de la tensió i la potència.
La instal·lació d'un DVR pot millorar l'estabilitat de la font d'alimentació, garantir eficaçment el funcionament continu dels equips i resoldre problemes de qualitat de l'energia, com ara augments de tensió, caigudes de tensió, interrupcions breus, pertorbacions instantànies i fluctuacions de l'amplitud de voltatge en el sistema d'alimentació a la font, assegurant que l'equip de procés estigui protegit del dany de les caigudes de tensió.
Etiquetes populars: restaurador de tensió, fabricants de restauradors de tensió de la Xina, proveïdors, fàbrica
Enviar la consulta







