
Filtre harmònic de potència activa
Active harmonic filter(SiC) is a new generation of active power filter (APF) designed with silicon carbide materials. Its dual-core design offers faster operation, lower losses, and higher device efficiency (>99%). A més de compensar dinàmicament els harmònics, els productes APF també poden compensar la potència reactiva, abordant problemes de qualitat de l'energia com les fluctuacions de tensió i el parpelleig. Els productes APF utilitzen tecnologia de control d'última generació---per a un control totalment automatitzat, cosa que els converteix en l'opció preferida per a l'eliminació d'harmònics.
Descripció dels productes
SiC Active Harmonic Filter és un dispositiu d'eliminació d'harmònics totalment digital de propera-generació desenvolupat-per nosaltres. En comparació amb la tecnologia tradicional, ofereix diferents avantatges, com ara un temps de resposta més ràpid, una mida compacta, una funcionalitat millorada, una instal·lació i un manteniment senzills i una posada en marxa senzilla. Pot abordar de manera eficaç els problemes de qualitat de l'energia amb facilitat. L'APF compensa dinàmicament els harmònics, abordant eficaçment problemes com ara el baix factor de potència i els desequilibris-trifàsics en la qualitat de l'energia.
El dispositiu d'alimentació principal adopta el -component semiconductor SiC Mosfet de pròxima generació, que ofereix una freqüència de commutació superior a 100 kHz, alta densitat de potència, baixa pèrdua i alta eficiència, amb una taxa de filtrat d'harmònics de fins al 97%. Admet diversos modes de compensació, inclosos els harmònics, la potència reactiva i el desequilibri-trifàsic. El PCBA està totalment segellat, assegurant la protecció contra la pols, la condensació i l'esprai de sal. El dispositiu ofereix opcions d'instal·lació flexibles (muntada a l'armari-o a la paret-) i el manteniment és senzill.

Característiques del producte

Fitxa de dades
| Paràmetres elèctrics | |
| Mètode de cablejat | Fil-tres-trifàsic, cable tri-quatre- |
| Tensió de funcionament | 380V/220V±20% |
| Freqüència de funcionament | 50/60 Hz, ±10% |
| Especificacions del producte | 30A, 50A, 75A, 100A, 150A |
| Especificacions del transformador de corrent | 50:5 ~ 20000:5, 50:1~20000:1 |
| Soroll | <65 dB |
| Característiques tècniques | |
| Dispositius de commutació | SiC Mosfet |
| Freqüència de commutació | >100 kHz |
| Mètodes de dissipació de calor | Refrigeració per aire intel·ligent |
| Control de dissipació de calor | Ajust adaptatiu de la velocitat del ventilador |
| Funcions de protecció | Protecció de sobreintensitat de sortida, protecció de limitació de corrent de sortida, protecció de sobre-temperatura, protecció de sobretensió del bus de CC, protecció de baixa tensió d'entrada de CA, protecció de sobretensió d'entrada de CA, protecció de fallades del sistema de control, protecció de danys i desconnexió dels components del circuit principal |
| Rendiment de la compensació | |
| Taxa de filtrat d'harmònics | >97% |
| Eficàcia global | Superior o igual al 99% |
| Pèrdua de potència activa | <1% |
| Interval de filtrat d'harmònics | Els harmònics del 2n al 50 es poden controlar i configurar individualment. |
| Temps total de resposta | <5 ms |
| Supressió de ressonància | Inhibició activa |
| Interfície de visualització | |
| Pantalla de visualització | Pantalla tàctil a tot color de 7-peus |
| Llengua | Xinès, anglès i idiomes personalitzables. |
| Pantalla de bateria | Mostra dades com la taxa de distorsió, el factor de potència, la potència, la tensió i el corrent. |
| Interfície de comunicació i tipus de protocol | Protocols RS485, TCP/IP, Modbus i transmissió de dades de llarga distància-4G. |
| Condicions ambientals | |
| Temperatura de funcionament | -25 graus ~+50 graus |
| Humitat relativa | <95%, no condensation |
| Altitud | <5000 meters (above 1000 meters, capacity decreases by 1% for every additional 100 meters) |
| Altres | |
| Nivell de protecció | Classificació IP20, altres classificacions disponibles a petició. |
| Mètode d'instal·lació | Configuracions de muntatge-de bastidor, de-paret i d'armari integrat. |
Q&A
Quins són els avantatges de la millora de l'eficiència energètica dels MOSFET de SiC?
A causa de les seves baixes pèrdues de conducció i l'alta eficiència de commutació, els MOSFET de SiC tenen una relació d'eficiència energètica significativament més alta que els IGBT tradicionals.
1. Millora de l'eficiència del sistema: les característiques de baixa-pèrdua dels MOSFET de SiC milloren significativament l'eficiència global del sistema. A les aplicacions de filtratge de potència activa, això es tradueix en menys malbaratament d'energia i una major utilització d'energia.
2. Vida útil ampliada del dispositiu: les pèrdues més baixes donen lloc a una menor generació de calor, la qual cosa ajuda a allargar la vida útil d'altres components del sistema, millorant encara més la fiabilitat i la rendibilitat del sistema-.
Quins són els beneficis dels MOSFET SiC?
En canvi, els MOSFET de SiC aconsegueixen altes tensions de resistència, baixa -resistència i característiques de commutació d'alta-velocitat a causa de les característiques endèmiques de SiC (i les seves propietats de banda intermitent àmplia). A diferència dels IGBT, l'estructura del dispositiu no genera corrent de cua, el que significa que les pèrdues de commutació es poden mantenir baixes.
Etiquetes populars: filtre harmònic de potència activa, fabricants de filtres harmònics de potència activa de la Xina, proveïdors, fàbrica
Enviar la consulta








