
Generador de variables estàtiques SVG
Static Var Generator (SVG) és un dispositiu de compensació de potència reactiva conegut pel seu temps de resposta ràpid i un excel·lent rendiment de compensació. En comparació amb els productes tradicionals de compensació de potència reactiva, el dispositiu ofereix avantatges com ara una gran fi-fiabilitat, una gran capacitat de compensació, un funcionament i un disseny senzills i una excel·lent rendibilitat-.
Descripció dels productes
Els components principals provenen del fabricant original i presenten un disseny modular que facilita la instal·lació, la posada en marxa i el manteniment. Un cop encès, el dispositiu realitza auto-comprovacions i funciona automàticament, sense necessitat d'intervenció manual.
Característiques del producte
El dispositiu d'alimentació principal adopta el -component semiconductor SiC Mosfet de pròxima generació, que ofereix una freqüència de commutació superior a 100 kHz, alta densitat de potència, baixa pèrdua i alta eficiència, amb una compensació del factor de potència de fins a 0,99. El PCBA està totalment segellat, assegurant la protecció contra la pols, la condensació i l'esprai de sal. El dispositiu ofereix opcions d'instal·lació flexibles (muntada a l'armari-o a la paret-) i el manteniment és senzill.
Escenaris d'aplicació
Edificis moderns, transport ferroviari, comunicacions, petroquímica, noves energies, tractament mèdic, semiconductors, acer i altres camps industrials lleugers i pesats.
Fitxa de dades
| Paràmetres elèctrics | |
| Mètode de cablejat | Fil-tres-trifàsic, cable tri-quatre- |
| Tensió de funcionament | 380V±20% |
| Freqüència de funcionament | 50/60 Hz, ±10% |
| Especificacions del producte | 30kvar, 50kvar, 70kvar, 100kvar |
| Especificacions del transformador de corrent | 50:5 ~ 20000:5, 50:1~20000:1 |
| Soroll | <65 dB |
| Característiques tècniques | |
| Dispositius de commutació | SiC Mosfet |
| Freqüència de commutació | >100 kHz |
| Mètodes de dissipació de calor | Refrigeració per aire intel·ligent |
| Control de dissipació de calor | Ajust adaptatiu de la velocitat del ventilador |
| Funcions de protecció | Protecció de sobreintensitat de sortida, protecció de limitació de corrent de sortida, protecció de sobre-temperatura, protecció de sobretensió del bus de CC, protecció de baixa tensió d'entrada de CA, protecció de sobretensió d'entrada de CA, protecció de fallades del sistema de control, protecció de danys i desconnexió dels components del circuit principal |
| Rendiment de la compensació | |
| Compensació de potència reactiva | -1 a +1 ajustable (dins de l'interval de capacitat del dispositiu) |
| Eficàcia global | Superior o igual al 99% |
| Pèrdua de potència activa | <1% |
| Temps de resposta complet | <5ms |
| Compensació del desequilibri-trifàsic | Compensació total del desequilibri del 100%. |
| Interfície de visualització | |
| Pantalla de visualització | Pantalla tàctil a tot color de 7-peus |
| Llengua | Xinès, anglès i idiomes personalitzables. |
| Pantalla de bateria | Mostra dades com la taxa de distorsió, el factor de potència, la potència, la tensió i el corrent. |
| Interfície de comunicació i tipus de protocol | Protocols RS485, TCP/IP, Modbus i transmissió de dades de llarga distància-4G. |
| Condicions ambientals | |
| Temperatura de funcionament | -25 graus ~+50 graus |
| Humitat relativa | <95%, no condensation |
| Altitud | <5000 meters (above 1000 meters, capacity decreases by 1% for every additional 100 meters) |
| Altres | |
| Nivell de protecció | Classificació IP20, altres classificacions disponibles a petició. |
| Mètode d'instal·lació | Configuracions de muntatge-de bastidor, de-paret i d'armari integrat. |
Q&A
1.Per què la potència reactiva està en kVAR?
La diferència entre kVA i kVAR|Potència elèctrica
kVAR és una mesura de la potència reactiva: aquesta és la potència que no s'ha convertit en kVA. En termes més senzills, la potència reactiva és la potència no utilitzada generada pels components reactius d'un generador. Quan l'energia d'un generador crea moviment, llum, calor i so, tots s'alimenten amb kW (potència real).
2.Quina diferència hi ha entre el generador VAR estàtic i el filtre harmònic actiu?
L'AHF millora la qualitat de l'energia filtrant els corrents harmònics, mentre que el generador de var estàtic (SVG) proporciona una compensació de potència reactiva. Tots dos sistemes són compatibles amb SCADA, oferint temps de resposta ràpids, alta eficiència i fàcil manteniment.
Etiquetes populars: svg static var generador, fabricants de generadors static var svg de la Xina, proveïdors, fàbrica
Enviar la consulta








