
Filtre harmònic de CA
◆ Tecnologia de tres-nivells, alta densitat de potència
◆ Admet tres modes de compensació: harmònics, potència reactiva i desequilibri
◆ Arquitectura FPGA + ARM, velocitat informàtica ràpida i interfícies més intel·ligents
◆ Mida estàndard de bastidor, fàcil d'instal·lar en diversos armaris estàndard de la indústria-
◆ Tecnologia patentada única, conductes d'aire completament independents, eliminant qualsevol PCBA o components electrònics
Descripció dels productes
El fitxer d'harmònics de CA, una nova generació de dispositius d'eliminació d'harmònics totalment digitals desenvolupats i llançats de manera independent per la nostra empresa, ofereixen diferents avantatges respecte a les tecnologies tradicionals: més ràpids, més petits, més potents i fàcils d'instal·lar, mantenir i depurar, poden resoldre fàcilment problemes de qualitat d'energia.

Els fitxers harmònics de CA utilitzen tecnologia d'electrònica de potència. El circuit principal inclou: interruptors automàtics,-fusibles d'acció ràpida, protectors de sobretensions, contactors principals, contactors amortiguadors, inductors-connectats a la xarxa, filtres LC, convertidors i condensadors d'emmagatzematge d'energia de CC.
El sistema de control del filtre haromònic actiu incorpora un DSP + FPGA, circuits de càlcul de corrent de comandament i circuits de control de seguiment de corrent per permetre la configuració de paràmetres i l'adquisició de comandaments de control. El fitxer harmònic de potència utilitza un transformador de corrent per detectar el corrent de càrrega. Un xip de processament de dades converteix el senyal analògic en un senyal digital, que després s'envia al DSP intern. Mitjançant el processament algorítmic, el senyal s'extreu dels components harmònics del corrent de càrrega. Aleshores, el sistema de control emet un senyal d'ordre, que utilitza el control SVPWM com a senyal d'accionament per controlar els IGBT interns. Això indica a l'inversor que generi un corrent harmònic d'igual magnitud i en sentit contrari al corrent harmònic de càrrega, que després s'injecta a la xarxa per filtrar els harmònics.
Fitxa de dades
| Paràmetres elèctrics | |
| Mètode de cablejat | Fil-tres-trifàsic, cable tri-quatre- |
| Tensió de funcionament | 380V(±20%) |
| Freqüència de funcionament | 50/60 Hz, ±10% |
| Especificacions del producte | 50,75,100A,150A,200A |
| Especificacions del transformador de corrent | 50:5 ~ 30000:5 |
| Soroll | <65 dB |
| Característiques | |
| Dispositius de commutació | IGBT |
| Freqüència de commutació | >20 kHz |
| Mètodes de dissipació de calor | Refrigeració per aire intel·ligent |
| Control de dissipació de calor | Ajust adaptatiu de la velocitat del ventilador |
| Funcions de protecció | Protecció de sobretensió, subtensió, sobreescalfament, sobreintensitat i curtcircuits |
| Rendiment de la compensació | |
| Taxa de filtrat d'harmònics | >95% |
| Pèrdua de potència activa | <3% |
| Interval de filtrat d'harmònics | Els harmònics del 2 al 50 es poden controlar i configurar individualment. |
| Temps total de resposta | <10 ms |
| Supressió de ressonància | Inhibició activa |
| Interfície de visualització | |
| Pantalla de visualització | Pantalla tàctil a tot color de 7-de peus (tipus d'armari) |
| Llengua | Xinès, anglès i idiomes personalitzables |
| Pantalla de bateria | Taxa de distorsió, factor de potència, potència, voltatge, corrent i altres dades de visualització |
| Interfície de comunicació i tipus de protocol | RS485, protocol Modbus |
| Condicions ambientals | |
| Temperatura de funcionament | -10 graus ~+40 graus |
| Humitat relativa | <95%, no condensation |
| Altitud | <5000 meters (above 1000 meters, capacity decreases by 1% for every additional 100 meters) |
| Altres | |
| Nivell de protecció | Classificació IP20, altres classificacions disponibles a petició. |
| Mètode d'instal·lació | Configuracions de muntatge-de bastidor, de-paret i d'armari integrat. |
Q&A
1. Els filtres harmònics actius són adequats per a processos-intensius d'inversor?
Absolutament. Els filtres harmònics actius estan dissenyats per a aplicacions amb un ús elevat de VFD, com ara plantes de tractament d'aigües, depuradores d'aigües residuals, sistemes de climatització, plantes industrials i hospitals. Controlen eficaçment la distorsió harmònica total (THDi), garantint que el vostre sistema compleixi els estàndards de qualitat d'energia.
2. Què passa si falla el filtre harmònic actiu? S'aturarà la meva producció?
No. Com que el L-HTS800M és un filtre harmònic actiu connectat en paral·lel a la vostra càrrega, els vostres processos continuaran executant-se encara que el filtre es desconnecti. Això fa que sigui més fiable que les unitats frontals-actives, cosa que pot provocar l'aturada del sistema si falla.
3. Amb quina rapidesa reacciona un filtre harmònic actiu davant les interferències?
Els filtres harmònics actius poden reaccionar en microsegons. Asseguren un funcionament estable fins i tot per a càrregues que canvien ràpidament o sensibles, com ara equips de soldadura, ascensors, grues i equips mèdics.
Etiquetes populars: filtre harmònic de CA, fabricants de filtres harmònics de CA de la Xina, proveïdors, fàbrica
Enviar la consulta








