
AHF industrial pesat
L'AHF/SVG industrial és un convertidor de potència flexible. Primer mesura els corrents reactius i harmònics generats per la càrrega, i després elimina la gran majoria de corrents reactius i harmònics de la xarxa d'alimentació generant nous corrents reactius i harmònics amb fases oposades i la mateixa amplitud. En cancel·lar els corrents reactius i harmònics en el circuit de compensació, es poden aconseguir els efectes següents:
* Redueix significativament la distorsió de la forma d'ona de tensió i corrent a la xarxa d'alimentació;
* Millora significativament el factor de potència del sistema d'alimentació, redueix la capacitat de disseny del transformador i redueix els costos primaris;
* Redueix les pèrdues de transformadors i cables, redueix la seva temperatura i estalvia energia;
* Redueix el risc d'interferències a altres equips causats pels harmònics del sistema;
* Millora la tensió terminal i millora la qualitat de l'energia.
Descripció dels productes
Els nostres productes de qualitat d'energia industrial (Filtres de potència activa (APF) i Generadors de Var estàtica (SVG)) són dispositius electrònics intel·ligents i de potència activa desenvolupats per la nostra empresa. Utilitzen una topologia electrònica de potència d'alta-eficiència i una tecnologia de control totalment digital avançada per compensar dinàmicament els corrents reactius i harmònics, millorar el factor de potència i eliminar els corrents harmònics.
Principi de compensació harmònica:El controlador DSP detecta el corrent de càrrega en temps real i calcula i analitza les dades de cada corrent harmònic del corrent de càrrega; cada corrent harmònic s'utilitza com a valor de referència del controlador, i el controlador impulsa l'IGBT per generar un corrent de compensació amb la mateixa amplitud i polaritat oposada que el corrent harmònic i l'injecta a la xarxa elèctrica per eliminar activament els harmònics de potència.

Components bàsics
El sistema APF/SVG inclou principalment un contactor principal KM1, un contactor de pre-càrrega KM2, una resistència de pre-càrrega R, un inductor de filtre L, un pont rectificador PWM de font-de tensió (VSR) i un condensador de bus de CC C.
El diagrama del sistema es mostra a la figura 1. La resistència R és la resistència de pre-càrrega del sistema. Quan KM2 està tancat, la tensió del condensador del bus del sistema es carrega lentament. KM1 controla el circuit principal i simultàniament curt-circuita la resistència de pre-càrrega R. L'inductor és l'element d'interfície de transmissió de potència entre el convertidor de potència i el sistema d'alimentació, que serveix tant d'emmagatzematge d'energia com de filtrat de corrent d'ondulació de commutació d'alta-freqüència. El pont rectificador PWM de font de tensió-és el component de conversió de potència de l'SVG, format per transistors bipolars de -porta aïllades (IGBT). Utilitza la tecnologia de modulació vectorial espacial (SVPWM) per impulsar els IGBT per generar una forma d'ona de compensació de corrent. El mòdul de condensador de CC emmagatzema l'energia de CC generada pel mòdul de conversió d'energia IGBT.

Fitxa de dades
| Paràmetres elèctrics | |
| Mètode de cablejat | Fil-tres-trifàsic |
| Tensió de funcionament | 660V(±20%) |
| Freqüència de funcionament | 50Hz/60Hz(±10%) |
| Especificacions del producte | 50A,100A |
| Especificacions del transformador de corrent | 100:5 ~ 10000:5 |
| Soroll | <60 dB |
| Característiques tècniques | |
| Dispositius de commutació | IGBT |
| Freqüència de commutació | >20 kHz |
| Mètodes de dissipació de calor | Refrigeració per aire intel·ligent |
| Control de dissipació de calor | Ajust adaptatiu de la velocitat del ventilador |
| Funcions de protecció | Protecció de sobretensió, subtensió, sobreescalfament, sobreintensitat i curtcircuits |
| Rendiment de la compensació | |
| Taxa de filtrat d'harmònics | Superior o igual al 90% |
| Pèrdua general del sistema | <2.5% |
| Interval de filtrat d'harmònics | Els harmònics 2-50 es poden regular de manera independent per a cada harmònic. |
| Temps total de resposta | <10ms |
| Supressió de ressonància | Supressió activa |
| Interfície de visualització | |
| Pantalla de visualització | Pantalla tàctil a tot color de 7-de peus (tipus d'armari) |
| Llengua | Xinès, anglès i idiomes personalitzables |
| Pantalla de bateria | Taxa de distorsió, factor de potència, potència, voltatge, corrent i altres dades de visualització |
| Interfície de comunicació i tipus de protocol | RS485, protocol Modbus |
| Condicions ambientals | |
| Temperatura de funcionament | -10 graus ~+50 graus |
| Humitat relativa | <95%, no condensation |
| Altitud | <5000 meters (above 1000 meters, capacity decreases by 1% for every additional 100 meters) |
| Altres | |
| Nivell de protecció | Classificació IP20, altres classificacions disponibles després de la personalització. |
| Mètode d'instal·lació | Configuracions de muntatge-de bastidor i armari integrat disponibles. |
Q&A
Quines són les característiques del producte de la indústria pesada AHF/SVG?
1.Concepte de disseny
L'APF/SVG de grau industrial- és un producte desenvolupat específicament per la nostra empresa per a aplicacions industrials, amb una estructura de mòdul actiu vertical. Aquesta estructura utilitza dispositius de potència IGBT d'alta-capacitat, seleccionant components amb una potència nominal almenys tres vegades el valor efectiu, proporcionant un marge de seguretat prou gran per a un funcionament a llarg termini-sobre impactes de càrrega pesada.
Els mòduls utilitzen ventiladors de flux axial per a la refrigeració, assegurant un alt flux d'aire i pressió per a una excel·lent dissipació de la calor. Tot el gabinet adopta un disseny d'admissió inferior-superior-d'escapament, amb un ventilador de flux axial a la part superior per a l'escapament i reixetes a prova de pols a la part inferior per a l'admissió, aïllant eficaçment l'entorn extern. Això el fa especialment adequat per a entorns industrials d'-alta temperatura i condicions dures, especialment aquells amb alts nivells de pols.
2.Resistència a la distorsió d'alta tensió
Adequat per a sistemes de distribució d'energia de càrrega industrial amb taxes de distorsió de tensió harmònica del 5%-25%, amb una velocitat de resposta instantània de nivell de microsegons i un temps de resposta total inferior a 10 ms.
3.Més funcions, més modes
Compensació harmònica, compensació de potència reactiva i compensació simultània de potència harmònica i reactiva: multi-funcional;
Disposa de compensació harmònica per etapes, amb relacions de compensació de potència reactiva ajustables;
Pantalla tàctil de color xinesa de 7 polzades d'alta definició-, que mostra els paràmetres de funcionament del sistema i del dispositiu en temps real.
Etiquetes populars: ahf industrial pesat, fabricants, proveïdors, fàbrica d'ahf industrial pesat de la Xina
Enviar la consulta







